Muuseum

20. aprillil 1993.a. avati Voore koolis väike koduloomuuseum. Siin on välja pandud  stendid  kodukohatemaatiliste  uurimuste  ja  fotodega,  laudadel on vanad  esemed  ja dokumendid:  käsikivi,  lähker,  viisud,  pastlad,  kivikirves, Eesti Vabariigi ennesõjaaegne isikutunnistus, vanad koolitunnistused ja õpilaste vihikud...  Õpetajad E. Liivik (nüüd pensionil) ja E. Lepiksoo  koos õpilastga on aastaid tegelenud kodu-uurimistööga.  Trükiseid  on praegu muuseumis arvel ca 200, ajaloolisi esemeid üle 140. Põnevil astutakse sisse kooli muuseumisse vaatama, kas on midagi uut ja huvitavat! Ikka on leidunud õpilane, lapsevanem või kohalik elanik, kes on soovinud muuseumile mõnd vanaaegset eset või väärtuslikku dokumenti annetada. Kooli muuseumis on olnud palju mitmesuguseid näitusi ja väljapanekuid:

"Leedimäe koolimaja - 100"
          "Minu koduküla Voore pildis ja sõnas"
          "Eesti vanemad kirjanikud"
          "Handid ja nende maa"
          vimplinäitus, kalendrid, jõulukaardid jne.

Edaspidises muuseumi töös on märksõnaks"koduküla"- õppida tundma kodukoha inimesi, perede ajalugu.

Voore 49324

Jõgevamaa